صندلی غذاخوری کودک خارجی

نکاتی در مورد صندلی غذای کودک

یکی از بهترین و کاراترین وسایلی که می توانید برای کودک خود خریداری نمایید، صندلی غذای کودک می باشد. انواع صندلی غذای نوزاد و کودک و سایر وسایل برای کودکان برای سنین مختلف در سایت ما موجود می باشند. لذا افراد می توانند با جست و جو در لوازم موجود در سایت، نمونه دلخواه صندلی غذای نوزادی خود را تهیه کنند و از آن نهایت استفاده را داشته باشند. ما در این متن ویژگی بهترین صندلی غذای کودک را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر قصد خرید صندلی غذای کودک ارزان قیمت را دارید ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

صندلی غذای کودک Zooye

اگر به بهتر غذا خوردن کودک خود علاقه مند هستید، توصیه ما به شما این است که در همان بدو تولد صندلی غذای کودک را تهیه نمایید و با این کار او را مشتاق به غذا خوردن کنید. اگر قصد خرید صندلی غذای کودک ارزان را دارید زویه(Zooye) بهترین گزینه برای شما می باشد. این صندلی با توجه به ویژگی های مثبتی که دارد، توانسته است رضایت بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. زویه یک صندلی غذای کودک ایرانی و باکیفیت می باشد. اگر بخواهیم زویه را با نمونه صندلی غذای کودک خارجی مقایسه نماییم به جرات می توان گفت که هیچ چیز از نمونه خارجی خود کم ندارد و افراد می توانند، از خرید خود آسودگی خیال داشته باشند. صندلی غذای کودک Zooye به عنوان یک صندلی غذاخوری کودک و نوزاد محسوب می شود و در هر سنی می تواند برای کودک و نوزاد شما تاثیر گذار باشد.

صندلی غذاخوری کودک زویه

صندلی غذای کودک Zooye

ویژگی های منحصر به فرد صندلی غذای نوزاد Zooye

داشتن قابلیت تنطیم ارتفاع در زمان خرید صندلی غذای کودک یکی از نکاتی است که افراد به آن توجه می نمایند. گفتنی است اکثر نمونه هایی که در سایت ما موجود می باشند، صندلی غذای کودک با ارتفاع متغیر هستند. لذا زویه نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. این صندلی غذای نوزاد ایرانی دارای بدنه ای محکم و و مقاوم در برابر ضربات کودک می باشد. گفتنی است افراد می توانند، با خرید صندلی غذای نوزاد این اطمینان را داشته باشند، که کودکان با قرارگرفتن در کنار جمع خانوادگی و این که صندلی مخصوص به خود را دارند بهتر و راحت تر غذا می خورند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که صندلی غذای نوزاد و کودک دارد، این است که برای کودک جذاب می باشد زیرا نشستن بر روی صندلی غذای کودک با تنظیم ارتفاع قطعا حس بزرگ شدن و در کنار بزرگ ترها غذا خوردن را به کودک می دهد و همین موضوع کودک و یا نوزاد شما را ترغیب می نماید تا با آرامش و رغبت بیشتری غذای خود را میل نماید. همان طور که در زیر عکس صندلی غذای نوزاد را می بینید این صندلی بسیار جذاب می باشد. داشتن قطعه و یا بندی در قسمت وسط حاشیه امنیت را بالا می برد و شما با اطمینان کودک خود را می توانید بر روز این صندلی بنشانید بدون آن که نگران لیز خوردن وی باشید.

صندلی غذای کودک خارجی

خرید صندلی غذای کودک

صندلی غذای نوزاد و کودک معمولا توسط والدین تهیه می شود. اما این صندلی می تواند در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. مثلا رستوران ها با خرید صندلی غذای کودک رستورانی می توانند، علاوه بر اهمیت دادن به مشتریان خود در جذب مشتری نیز موفق عمل نمایند. همان طورکه گفته شد صندلی های کودک سایت ما از مقاومت بالایی برخوردار است و تا وزن ۱۵ کیلوگرم را تحمل می نماید. در کل می توان گفت زویه بهترین صندلی غذاخوری کودک می باشد، که افراد می توانند با تهیه کردن آن با خیالی راحت در کنار کودک خود وعده غذایی عالی داشته باشند. شما می توانید صندلی غذا کودک مورد نیاز خود را از سایت ما خریداری کنید و به راحتی درب منزل تحویل بگیرید. سایت ما اصالت کالا و کیفیت بالای آن را تضمین می نماید.

صندلی خودرو کودک

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک

برای والدین، ارزشمند ترین چیز سلامت و امنیت فرزند آن ها است. بنابراین والدین، برای حفاظت از جان کودکانشان و امنیت آن ها در هنگام رانندگی، از صندلی ماشین کودک استفاده می کنند.

لزوم استفاده از صندلی ماشین کودک

امنیت فرزندان همیشه یکی از مهم‌ ترین دغدغه‌های والدین بوده است. بیشتر والدین تصور می‌ کنند اگر هنگامی که در ماشین هستند نوزاد یا کودک‌شان را در آغوش بگیرند می‌ توانند در مقابل هر حادثه‌ کوچک و بزرگی به خوبی از او مراقبت کنند و به نوعی این ‌گونه خیا‌ل شان راحت‌ تر است. اما بررسی‌ ها نشان داده است که نگه‌ داشتن کودکان در آغوش و نه در صندلی ایمنی مخصوص آن ها می‌ تواند بسیار خطرناک باشد. هر ساله تعداد زیادی از نوزادان و کودکان خردسال به دلیل عدم رعایت همین نکته ی ساده جان خود را از دست می‌ دهند یا آسیب های بسیار جدی می بینند که بقیه ی عمر زندگی آن ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

صندلی ماشین کودک

خطرات تهدید کننده ی کودکان حین رانندگی

کودکان به دلیل سبک و کوچک بودنشان بیش از سایر افراد در معرض خطر پرت شدن هستند. سال ها مطالعه نشان داده است که عدم استفاده از صندلی ماشین کودک باعث بروز آسیب های جبران ناپذیری شده است. احتمال پرت شدن کودکان به سمت شیشه های پنجره به دلیل این که کوچک و سبک هستند بسیار بیشتر از یک بزرگ سال است و حتی اگر پرت نشوند ممکن است بین دو صندلی گیر کنند یا با شدت با صندلی جلو برخورد کنند و آسیب جدی ببینند. صندلی ماشین کودک، در هر حالتی کودک را ثابت نگه می دارد و باعث کاهش قابل توجه آسیب در هنگام ترمز های شدید می شود.

صندلی ماشین کودک

مزایای صندلی ماشین کودک

به طور کلی صندلی ماشین کودک خطر آسیب های وخیم را تا ۷۸ درصد کاهش می دهد. صندلی ماشین کودک، شرایط امنی را برای حضور فرزند دلبندتان در خودرو فراهم می‌ آورد و باعث می شود بدون هیچ نگرانی و با خیال راحت در شهر رانندگی کنید یا به سفر بروید و در جاده ها برانید. پس اگر فرزند نوزاد یا خردسال دارید بهتر است هر چه سریع تر برایش صندلی ماشین کودک مناسب تهیه کنید. حتی اگر مبلغی که برای خرج وسایل نوزادتان در نظر گرفته اید محدود است، دور مخارج غیر ضروری را خط بکشید و در اولین فرصت صندلی ماشین کودک را تهیه کنید چرا که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند.

صندلی ماشین کودک

سؤالات رایج در خرید صندلی ماشین کودک

اما یک صندلی ماشین کودک مناسب چگونه است؟ کودکان تا چه سنی باید از صندلی ماشین کودک استفاده کنند؟ آیا قد و وزن کودک شما در انتخاب صندلی ماشین کودک تأثیر دارد؟ یک صندلی ماشین کودک استاندارد چه خصوصیاتی دارد؟ چقدر برای یک صندلی مناسب باید هزینه کرد؟‌ اگر شما هم این دغدغه ها را دارید، جواب تمام این سوالات را در ادامه بخوانید.

صندلی ماشین کودک

الزام قانونی به استفاده از صندلی ماشین کودک در ایران

آمار ها نشان می دهد که متأسفانه علت مرگ ۲۸ درصد کودکان در ایران، تصادفات جاده ای و ۳۶ درصد تصادفات و سوانح ناشی از ترافیک شهری است.

اخیرا در جلسه‌ی هیأت دولت که در اواخر مرداد ماه ۹۷ برگزار شد، یکی از مصوبات در خصوص لزوم استفاده از صندلی ماشین کودک بود. دولت لایحه‌ ای تصویب کرد که طی آن، استفاده از صندلی ماشین کودک در کلیه‌ی خودرو های شخصی برای حفظ امنیت و سلامت کودکان در اتومبیل و جلوگیری و کاهش مصدومیت های جدی و تلفات در رانندگی اجباری می شود. در واقع به گزارش مشرق، خراسان، «با پیگیری های یک عضو کابینه و با توجه به گزارش ها و مستنداتی که به دست مسئولان اجرایی رسیده، به زودی و با ابلاغ دولت، سرنشینان خودروهای سواری که سن کمتر از ۱۰ سال یا قد کوتاهتر از ۱۳۵ سانتیمتر دارند، باید از صندلی کودک در صندلی‌ های عقب استفاده کنند و نوزادان کمتر از ۱۵ ماه نیز باید در صندلی عقب خودروهای سواری بر روی صندلی کودک و پشت به جهت حرکت قرار گیرند و با متخلفان برابر جریمه پیش ‌بینی‌ شده در جدول جرائم رانندگی برخورد می شود.»

صندلی ماشین کودک

تأثیر سبک زندگی شما در خرید صندلی ماشین کودک

سبک زندگی شما و نیازتان در انتخاب نوع و مدل صندلی ماشین کودک شما بسیار اثر گذار است. اگر به ندرت از اتومبیل شخصی استفاده می کنید ، شاید بهتر باشد کریر تهیه کنید. اگر بسیار اهل سفر و بیرون رفتن هستید ممکن است ترجیحتان صندلی های تاشو یا مجهز تر باشد تا اگر فرزندتان مدت زمان طولانی را در ماشین می گذراند، جای راحتی داشته باشد و در آرامش بخوابد یا بازی کند. اگر صندلی را زیاد از ماشین خارج می کنید و به ماشین بر می گردانید بهتر است از نمونه هایی با وزن کم تر استفاده کنید تا جا به جایی راحت تر صورت بگیرد.

صندلی ماشین کودک

انواع صندلی ماشین کودک

امروزه انواع مختلفی از صندلی ماشین کودک به فروش می رسد که تمام نیاز های خریداران را پوشش می دهد. فرقی نمی کند کودک شما چند ساله است، چقدر قد دارد و چند کیلو است. برای تمامی فرزندان زیر ۱۴۴ سانت و تا سن ده سال، صندلی ماشین کودک وجود دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که نگران ست نبودن رنگ صندلی ماشین کودک با بقیه ی صندلی های خودروی تان هستید باید بدانید که اصلا جای نگرانی نیست. لازم نیست امنیت و کیفیت صندلی ماشین کودک را فدای ظاهر آن کنید. امروزه تولید کنندگان می توانند بنا به سفارش مشتری با طرح یا پارچه ی مورد نظر صندلی طراحی کنند. همچنین روکش های قابل تعویض و شست و شو توسط تولیدی های مرتبط تهیه می شوند و به فروش می رسند.

صندلی ماشین کودک

صندلی نوزاد یاکریر

 صندلی ماشین نوزاد مخصوص ۶ تا ۹ ماهگی فرزند شما است و به صورت رو به عقب طراحی شده است و بهتر است پشتی آن در زاویه‌ ی ۴۵ درجه قرار بگیرد؛ یعنی کودکتان رو به صندلی عقب قرار خواهد گرفت که هم بسیار ایمن تر و هم قانونی است. یکی از مزایای آن این است که در صورت لزوم، قابلیت جدا شدن از پایه را دارد و می توان از آن به عنوان یک کریر قابل حمل استفاده کرد. مزیت این حالت این است که برای بیرون آوردن یا در ماشین قرار دادن نوزادتان لازم نیست او را بیدار کنید، بلکه با این صندلی قابل حمل او را حرکت می دهید. این صندلی برای نوزادان زیر یک سال، کودکان زیر ۹ کیلو گرم و کودکانی با قد کم تر از ۷۰ سانتی متر طراحی شده است.

صندلی ماشین کودک

صندلی های خردسال یا رو به جلو

این نوع صندلی برای دوره ی سنی ۶ ماهگی تا ۴ سالگی کودک شما طراحی شده است. در واقع صندلی ماشین کودک بالای ۳ سال است. توصیه ی آکادمی آمریکایی پزشکان را فراموش نکنید که می گویند تا یک سالگی امن ترین حالت قرار گیری صندلی ماشین کودک رو به عقب است! هر چند که صندلی خردسال قابلیت نصب شدن به هر دو طرف را دارد؛ یعنی بعد از یک سالگی می توانید همان صندلی را به حالت رو به جلو استفاده کنید.

صندلی ماشین کودک

صندلی بوستر (تقویتی یا حامی)

فرض کنید کودک شما به حدی بزرگ شده که نمی تواند روی صندلی خردسال بنشیند و از طرفی هم هنوز آن قدر بزرگ نشده که بتواند بدون صندلی ماشین کودک و تنها با کمربند ایمنی بزرگ سال، به صورت ایمن در خودرو بنشیند. این صندلی ها مناسب کودکان ۴ تا ۱۲ ساله هستند. مثلا اگر کودک شما هشت ساله است یا قدی کوتاه تر از ۱۴۴ سانتی متر دارد بهتر است از این صندلی استفاده کند. فراموش نکنید جای صحیح قرار گرفتن کمربند روی سینه است، نه روی گردن. صندلی های تقویتی یا حامی ایمنی بیشتری فراهم می کنند و کمی هم ارتفاع دارند تا کودک به راحتی روی آن بنشیند و مناظر آن سوی پنجره را هم از دست ندهد! صندلی بوستر در دو نوع با پشتی و بدون پشتی ارائه می شود.

صندلی ماشین کودک

صندلی بوستر با پشتی

صندلی بوستر تقویتی یا حامی با پشتی صندلی هایی با کوسن بالا برنده، برای کودکانی که بین ۱۵ تا ۳۶ کیلو وزن دارند طراحی شده است. این صندلی به اصلاح وضعیت قرار گرفتن کمربند روی بدن کودک کمک می کند، چرا که کمربند های خودرو برای بزرگسالان طراحی شده اند و کودکان زیر ۱۴۴ سانت در استفاده از آن با مشکل روبرو هستند و  حتی قرار گرفتن اشتباه کمربند روی بدن کودک می تواند برای او خطر آفرین باشد.

صندلی ماشین کودک

صندلی بوستر بی پشتی

این نوع صندلی بوستر، بسته به قد و وزن فرزندتان برای کودکان از سنین ۴ سالگی تا سن ۱۱ سالگی مناسب است. می تواند وزن ۲۲ تا ۳۶ کیلوگرم را تحمل کند وبه صورت عادی،‌ رو به جلو روی صندلی ماشین قرار می‌گیرد. نکته ی مهم این است که در استفاده از این صندلی بستن کمر بند ایمنی الزامی است. صندلی بوستر بی پشتی کمربند ندارد و برای استفاده از کمربند ماشین طراحی شده است و همچنین از مزایای آن این است که دارای روکش نرم و قابل شست و شو است. بعضی از صندلی های ترکیبی قابلیت تبدیل شدن به صندلی بوستر بدون پشتی یا با پشتی را دارند که انتخاب هوشمندانه ای به شمار می آیند.

صندلی ماشین کودک

صندلی قابل تنظیم

صندلی ماشین کودک قابل تنظیم به دو صورت در دسترس است. یکی صندلی ماشین کودک قابل تنظیمی که صندلی ماشین نوزاد و خردسال را ترکیب کرده باشد و برای این دو دوره بتوان از آن استفاده کرد. یکی هم صندلی ماشین کودک به نوعی که صندلی خردسال و تقویتی را ترکیب کرده باشد و بتوانید از خردسالی تا حدود هشت سالگی فرزندتان از آن استفاده کنید. متأسفانه هنوز دانش بشر به جایی نرسیده که صندلی ماشین کودک را طوری بسازد که از نوزادی تا هشت سالگی قابل استفاده باشد.

صندلی ماشین کودک

خصوصیات یک صندلی ماشین کودک استاندارد

یکی از ویژگی ‌های مهم یک صندلی ماشین کودک قابلیت اتصال آن به بدنه‌ ی اصلی ماشین است که ضریب امنیت کودک را بسیار افزایش خواهد داد. دیگر این‌ که صندلی ماشین کودک باید حتماً دارای کمربند مخصوص کودک باشد تا در صورت بروز حادثه یا ضربه ی شدید، جلوی پرت شدن کودک را بگیرد و از طرف دیگر جنس آن لطیف و نرم باشد تا خیلی به کودک فشار وارد نکند. برای رعایت بهداشت و سلامت کودکتان بهتر است صندلی ماشین کودک قابل شست و شو باشد یا بتوان روکش آن را عوض کرد. دوام صندلی ماشین کودک هم از نکات مهمی است که اگر به آن توجه کنید جلوی خرج اضافه را می‌ گیرد. صندلی ماشین کودک باید با دوام باشد و از جنس خوبی ساخته شده باشد تا بتوانید طولانی مدت از آن استفاده کنید و مجبور به خرید یک صندلی ماشین کودک دیگر نشوید.

صندلی ماشین کودک

راهنمای قبل از خرید

درست است که خرید صندلی ماشین کودک از ضروریات است اما اگر به تازگی اهمیت آن را دریافته اید برای خرید آن عجله نکنید، چرا که با کمی مطالعه می توانید یک صندلی ایمن انتخاب و خریداری کنید. انواع صندلی ها را بررسی کنید، بودجه ای که برای خرید صندلی ماشین کودک در نظر گرفته اید را با انواع و برندهای مختلف مقایسه کنید.

صندلی ماشین کودک

راهنمای خرید صندلی ماشین کودک

اولا به سراغ فروشگاه های معتبر و خوش نام بروید. امنیت فرزند شما ارزشمند تر از آن است که بخواهید از هر جایی چنین خرید مهمی را انجام دهید. برای اطمینان از مطابقت صندلی ماشین کودک با مدل خودروی تان از فروشنده کمک بگیرید. اگر ممکن است هنگام خرید اجازه بگیرید تا صندلی را روی ماشینتان امتحان کنید و از انتخابتان مطمئن شوید؛ اما اگر چنین اجازه ای داده نمی شود بپرسید که آیا در صورت عدم همخوانی با مدل خودروی شما امکان تعویض یا پس دادن صندلی وجود دارد یا خیر.

کاربرد صندلی ماشین کودک حفظ امنیت فرزند شما است پس هر صندلی حداقل امنیت را فراهم خواهد کرد اما صندلی انتخابی شما حتی اگر می خواهید صندلی ماشین کودک ارزان قیمت بخرید، باید ضریب امنیت بالایی داشته باشد. وضعیت قرار گرفتن سر و حفاظت از ضربات و ارگونومی خود صندلی نکته ی مهمی در انتخاب صندلی ماشین کودک دلبند شما است. بهترین صندلی ماشین کودک آن است که پنج نقطه ی اصلی و مهم یعنی بین پاها، شانه و لگن را به خوبی پوشش دهد و در مقابل خطرات احتمالی به خوبی حفاظت کند.

راهنمای نصب صندلی ماشین کودک

معمولا دفترچه ی راهنما در صندلی ماشین کودک خریداری شده قرار دارد تا طریقه‌ ی نصب را با شکل توضیح دهد؛ اما اگر از محصولات دلیجان خریداری کرده باشید، مخصوصا اگر صندلی ماشین کودک دلیجان را خریداری کرده باشید، حتی اگر دفترچه راهنمایی که داشتید گم شد جای هیچ نگرانی نیست، می توانید اطمینان داشته باشید که همیشه فایل پی دی اف دفترچه ی راهنمای تمامی محصولات دلیجان در سایت دلیجان قرار دارد. همچنین می توانید هنگام خرید از خود فروشندگان راهنمایی بگیرید و مشورت کنید. هنگام نصب دستورات دفترچه ی راهنما را گام به گام انجام دهید. پس از نصب صندلی ماشین کودک دقت داشته باشید که صندلی نباید در جایی که قرار گرفته و بسته شده بیشتر از  یک اینچ (یکی دو سانت) تکان بخورد و لق بزند. اگر صندلی شما از نوع ترکیبی است و قابلیت رگلاژ و تنظیم برای سایز های مختلف و سنین متفاوت را دارد دقت داشته باشید که این تنظیم را درست و صحیح و طبق دستور العمل دفترچه ی راهنما انجام بدهید و پس از نصب چک کنید که نحوه ی جای گیری کمربند ایمنی باعث فشار و اذیت شدن فرزندتان نشود.

توجه به برچسب صندلی ماشین کودک در هنگام خرید

برای این که صندلی مناسب وزن کودکتان تهیه کنید باید به برچسب روی صندلی ها توجه کنید. آنها با چهار گروه ۰، ۰+، ۱، ۲ و ۳ بین نوزادی تا سه سالگی مشخص می شوند:

گروه ۰ مناسب نوزادان است و تا وقتی که وزن آن ها به ۱۰ کیلوگرم برسد قابل استفاده است.

گروه ۰+ از زمان تولد تا وقتی کودک شما ۱۳ کیلوگرم بشود قابل استفاده است.

گروه ۱  برای آن دسته از کودکانی که بین ۹ تا ۱۷ کیلوگرم وزن دارند مناسب است.

گروه ۲ و ۳ مختص کودکانی است که ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم و کودکانی که ۲۵ تا ۳۶ کیلوگرم وزن دارند.

هزینه کردن برای صندلی ماشین کودک

این که برای صندلی ماشین کودک هزینه بکنید یا نه مسئله نیست! هزینه ی زیاد یا کم، مسئله این است! بودجه ای که شما برای این خرید در نظر گرفته اید نقش تعیین کننده ای در آنچه خواهید خرید دارد. شما می توانید مدل های گران را در میان انواع صندلی ماشین کودک خارجی پیدا کنید. در عین حال می توانید در میان برند های سرشناس ایرانی با هزینه ی کم تر جنس مرغوب ایرانی خریداری کنید. برندی مثل دلیجان که خوش نام است و بسیار پر فروش شده است، صندلی ماشین کودک ایرانی می فروشد و اتفاقا در این زمینه محصولات حرفه ای متعددی از جمله صندلی ماشین الیت پلاس و صندلی ماشین نیو دلیجان عرضه کرده است.

صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودکیاران هم از برند هایی است که می تواند در خرید صندلی دلخواهتان مورد توجه قرار بگیرد. نکته ی جالب این جاست که بسیاری از فروشگاه ها در حال حاضر خرید اینترنتی صندلی ماشین کودک را ممکن ساخته اند و حتی خرید اینترنتی صندلی دلیجان مدت هاست که از طریق سایت دلیجان امکان پذیر است.

صندلی ماشین کودک

دست دوم نخرید

این روز ها که از شیپور گرفته تا دیوار، همه جا آگهی های وسایل دست دوم دیده می شود ممکن است شما را وسوسه کند تا صندلی ماشین کودک دست دوم بخرید. این ایده ممکن است برای خرید کمد یا وسایل خانه مفید واقع شود اما صندلی ماشین کودک دست دوم اصلا توصیه نمی شود. صندلی ماشین کودک باید مناسب سن و قد و وزن کودک شما باشد و سالم باشد. دچار فرسودگی یا شکستگی نباشد، آسیب ندیده باشد. به گذشته ی‌ یک صندلی ماشین دست دوم اطمینانی نیست. همچنین دقت کنید حداکثر بیشتر از ۶ سال از تولید آن نگذشته باشد چرا که ممکن است نتواند به خوبی ایمنی مورد نظر شما را فراهم کند. همچنین صندلی های قدیمی تر با استاندارد های جدید فاصله دارند و انتخاب چندان مطمئنی به نظر نمی رسند.

نکات مهم در خرید صندلی ماشین کودک

حتی اگر صندلی ماشین کودک را پس از خرید درست و به خوبی نصب کرده‌ اید باید قبل از حرکت هر بار آن را چک کنید و از اتصال ایمن آن مطمئن شوید. اگر کودک شما هنوز نمی تواند بدون کمک دیگران بنشیند یا تعادل خودش را حفظ کند از صندلی های دارای تکیه گاه استفاده کنید. قبل از خرید مطمئن شوید که صندلی ماشین کودک شما علامت «universal» را داشته باشد. این علامت به این معناست که صندلی مورد نظر برای تمامی خودروها قابل نصب و مناسب است.

صندلی ماشین کودک

بهترین مکان برای قرار دادن صندلی ماشین کودک

بهترین و ایمن ترین جا برای قرار دادن صندلی ماشین کودک، صندلی پشت ماشین است؛ اما اگر می خواهید صندلی ماشین کودک را در صندلی جلوی ماشین قرار دهید باید به این نکته توجه داشته باشید که اتومبیلتان ایربگ یا کیسه هوا نداشته باشد، چرا که در صورت بروز حادثه و تصادف، باز شدن ایربگ با انرژی زیادی که دارد و فضای بسیاری که اشغال می کند منجر به خفه شدن کودکان می شود.

نکات ایمنی در خرید و نصب و استفاده

ساختار بدن کودکان نحیف و شکننده است. ستون فقرات آن ها اگر در معرض حرکت شدید و تکان و ضربه ی شدید قرار بگیرد ممکن است دچار آسیب های جبران ناپذیری بشود. رو به پشت قرار دادن صندلی کودک در صورت بروز حادثه باعث کاهش فشار و ضربه ی وارده به کودک می شود. هنگام نصب صندلی نوزاد در خودرو، اگر صندلی دارای پایه ی جدا برای نصب در خودرو است حتماً از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که سر نوزاد در حالت استاندارد باید در حدود ۳ سانت پایین تر از لبه ی بالایی صندلی قرار بگیرد. همچنین بعضی صندلی ها دارای تجهیزات و امکانات اضافی مثل میز و جای وسایل و غیره هستند. اگر صندلی ماشین فرزند شما چنین تجهیزاتی دارد، قبل از حرکت اطمینان حاصل کنید که جلوی صورت و گردن کودک قرار نگیرد تا در صورت بروز حادثه آسیبی وارد نکند.

همچنین توجه کنید که سگک کمربند باید هم‌تراز با قفسه ی سینه قرار بگیرد و به بافت بدن کودک فشار اضافی وارد نکند. سایز کمربند دارای قابلیت تنظیم در سایز های مختلف است تا فیت بدن کودکان بشود پس می توانید آن را با سایز فرزندتان تنظیم کنید. اگر صندلی را برای نوزادتان خریداری کرده اید حتماً کمربند T مانند را که دارای پنج نقطه ی اتکا است کامل ببندید. این کمربند با ثابت نگه داشتن قفسه سینه، شانه ها، شکم و لگن به خوبی از کودک شما محافظت می کند.

صندلی ماشین کودک

دقت در هنگام استفاده

کودکان در سنینی قرار دارند که بسیار پر تحرک و بازیگوش اند. هنگام سوار شدن در ماشین، مخصوصاٌ در مسافت های طولانی،‌ مقداری اسباب بازی بی خطر در دسترس کودک قرار دهید و او را در حالت راحتی در صندلی بگذارید تا خسته و کلافه نشود. همچنین حواستان باشد کمربندش را باز نکند یا آن را در وضعیتی نا مناسب و نا ایمن قرار ندهد. یکی از راه های ساکت و مشغول نگه داشتن بچه ها پستانک مکیدن است اما یکی از درد سر های آن هم افتادن پستانک مخصوصاٌ در ماشین است. برای جلو گیری از این می توانید از بند مخصوص پستانک استفاده کنید که به صندلی یا لباس کودک وصل می شود و به زمین نمی افتد و همیشه در دسترس خود کودک قرار دارد.